Skip to main content
  • Aktualności
  • Uwaga na wyłudzenia poufnych danych w trakcie rozmowy telefonicznej - podszywanie się pod pracowników Banku!

Uwaga na wyłudzenia poufnych danych w trakcie rozmowy telefonicznej - podszywanie się pod pracowników Banku!

16-06-2024

Bank Spółdzielczy w Olsztynku ponownie ostrzega przed przestępcami podającymi się za pracowników Banku. Osoby te przez telefon wyłudzają poufne dane dotyczące haseł, kodów PIN/SMS. 

Jak to robią? 
Informują rozmówcę, że dane te potrzebne są do zwiększenia bezpieczeństwa lub przeprowadzany jest test działania bankowości. Przestępcy mogą korzystać z techniki tzw. spoofingu numeru telefonu, w taki sposób, by w Waszym telefonie wyświetlił się numer infolinii Banku lub zaufanego pracownika Banku! Dla uwiarygodnienia swojej legendy mogą podawać się za pracowników IT lub bezpieczeństwa. Celem ich działania jest uzyskanie dostępu do Twojego konta. NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!
 
Pamiętaj! Pracownik w trakcie rozmowy telefonicznej nigdy nie poprosi Cię o:
  • zainstalowanie jakiegokolwiek oprogramowania na Twoim komputerze bądź telefonie, nie będzie Cię też prosił o klikanie w jakiekolwiek linki
  • podanie kodów PIN/SMS/BLIK czy też danych osobowych (chyba, że Ty dzwonisz na infolinię)

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy rozmawiasz z przedstawicielem Banku jak najszybciej przerwij rozmowę, rozłącz się i skontaktuj się ze swoim Bankiem wybierając numer ręcznie, poinformuj Pracownika o takim telefonie.

DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH PIENIĘDZY - BANK SPÓŁDZIELCZY W OLSZTYNKU

 

wyludzenia

Znajdziesz nas też tutaj